خطر بروز آلرژی باعث ممنوعیت مصرف بادام زمینی در مدارس شد

بر اساس یک نشریه اخیر، که در آن کودکان مبتلا به آلرژی مبهم به بادام زمینی تحت چالش خوراکی بادام زمینی قرار گرفتند، یک سوم (n= 525) از 1634 کودک مشکوک به آلرژی بادام زمینی (78٪) یا اجتناب احتیاطی بدون شک به بادام زمینی (22٪) واکنش مثبت نشان دادند.

در حالی که 28٪ از واکنش ها با تجویز 25 میلی گرم بادام زمینی (معادل حدود 1/50 هسته بادام زمینی) ایجاد شد، 38٪ از کودکان تنها پس از دوز بیش از 1 گرم بادام زمینی (معادل کل بادام زمینی) واکنش نشان دادند.

با ممنوع شدن بادام زمینی غلاف دار بسیاری از والدین احساس آسودگی خاطر داشتند.

تنها 10 درصد (55=n) از کودکانی که آزمایش مثبت داشتند، یک واکنش آنافیلاکتیک را تجربه کردند، که به موجب آن، سن کودک آزمایش‌شده عامل خطر و همچنین دوز بادام‌زمینی تجویز شده بود.

تخمه آفتابگردان قلمی به عنوان یکی از ارزشمندترین تخمه ها شناخته می‌ شود که بازار فروش این محصول همواره شلوغ بوده و از این نظر قابل مقایسه با هیچ محصول دیگری نیست.

برای مثال، خطر واکنش آنافیلاکتیک در افراد 13 تا 18 ساله در مقایسه با افراد 6 تا 12 ساله سه برابر بیشتر است.

اگر فقط به واکنش های آنافیلاکسی نگاه کنیم، کودکانی هستند که حتی دوزهای کوچک 25 تا 100 میلی گرم بادام زمینی (حدود 1/50 تا 1/10 هسته بادام زمینی) باعث آنافیلاکسی می شوند.

این مورد در 9 درصد از افراد مسن تر مبتلا به آلرژی به بادام زمینی بود.

یک چهارم خوب (27٪) از کودکان برای نشان دادن علائم آنافیلاکسی نیاز به دوز بین 200 میلی گرم تا 1 گرم بادام زمینی (حدود 1/6 بادام زمینی کامل) داشتند.

در این بین بادام زمینی آستانه اشرفیه محبوبیت بالایی در بین افراد دارند.

تخمه آفتابگردان 1401 از آن مغزیجات خوشمزه پر خاصیت می باشد، که کمتر کسی شاید آن را ببیند و نتواند از خوردن آن چشم پوشی کند.

40٪ تنها پس از دوز بین 5 تا 20 گرم بادام زمینی (تقریباً چهار تا هفت هسته بادام زمینی) واکنش آنافیلاکتیک را تجربه کردند.

این مشاهدات این واقعیت را برجسته می کند که دوز تحریک کننده برای واکنش های شدید به طور قابل توجهی از فردی به فرد دیگر متفاوت است و دوزهای بسیار کوچک برای ایجاد آنافیلاکسی تنها در تعداد کمی از آلرژی های بادام زمینی کافی است.

با در نظر گرفتن نداشتن آلرژی، مصرف بادام زمینی ارگانیک می تواند بسیار مفید باشد.

 • منابع:
  1. Is the concept of “peanut-free schools” useful in the routine management of peanut-allergic children at risk of anaphylaxis?
 • تبلیغات: 
  1. چطور با ظروف یکبار مصرف توپ فوتبال درست کنیم؟!
  2. ساخت حلقه ازدواج با سیم جوش
  3. کودکی که با فروش ضایعات به درآمد چند صد میلیونی رسید
  4. اسپری رنگ موجب انفجار منزل مسکونی در ساری شد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.