مواد شوینده افق کوروش موجب ریزش بهمن در هیمالیا شد

مواد شوینده افق کوروش دسته ای از سورفکتانت ها هستند که وقتی در آب رقیق می شوند خاصیت پاک کنندگی دارند.

بیشتر مواد شوینده آکیل بنزن سولفونات هستند.
مواد شوینده بر اساس بار الکتریکی که حمل می کنند به آنیونی، کاتیونی و غیر یونی طبقه بندی می شوند.
در حالی که مواد شوینده برای تمیز کردن استفاده می شود، آنها همچنین به عنوان مواد افزودنی سوخت و معرف های بیولوژیکی استفاده می شوند.

بیشتر مواد شوینده آکیل بنزنفولفونات هستند. مواد شوینده بیشتر از صابون در آب سخت حل می شوند زیرا سولفونات مواد شوینده کلسیم و سایر یون های موجود در آب سخت را به راحتی مانند کربوکسیلات صابون به هم متصل نمی کند.

من هرگز به خود زحمت ندادم که به دقت به برچسب روی مواد شوینده ای که خریدم نگاه کنم و همیشه مارک معمولی را در سبد خریدم انداختم تا روزی که بچه ام شروع به جوش زدن کرد.

دکتری که با او مشورت کردیم پیشنهاد کرد که تغییر ماده شوینده لباسشویی از نمونه فعلی به PH خنثی ممکن است کمک کننده باشد، و مطمئنا این کار را انجام داد. این مقداری حساسیت به مواد شوینده ای بود که استفاده می کردیم.

لازم نیست منتظر بمانید تا از بین برید. شما هرگز نمی توانید، اما شما نیز می توانید. اگر شروع کنید به بررسی دقیق‌تر مواد شوینده‌ای که برای شستن لباس‌ها استفاده می‌کنید، می‌توانید انتخاب‌های آگاهانه‌تری داشته باشید. آگاهی از آنچه روی لباس هایتان می پوشید ممکن است به اندازه غذایی که درون خود می گذاریم مهم نباشد، اما بی اهمیت نیست.

آنها را معمولا شوینده های مصنوعی می نامند، زیرا امروزه بیشتر شوینده ها از مواد پتروشیمی ساخته می شوند و حاوی عوامل مرطوب کننده و امولسیفایرها هستند  آنها نمک های سولفات یا سولفونات هستند. مواد شوینده برای از بین بردن کثیفی یا خاک از پارچه های تولیدی و ترکیبی بسیار موثر هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.